Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Sociologija>Alkoholizmas kaip socialinė problema

Alkoholizmas kaip socialinė problema

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Darbe panaudotos pagrindinės sąvokos. Priklausomybės samprata. Alkoholio istorija. Priklausomybė nuo alkoholio. Alkoholizmo liga. Keturios priklausomybės nuo alkoholizmo fazės. Alkoholio žala organizmui. Alkoholio poveikis. Šalutinis alkoholio poveikis. Alkoholizmas. Alkoholizmo priežastys. Trumpalaikis poveikis. Ilgalaikis poveikis. Alkoholizmo simptomai. Alkoholizmo diagnozavimas. Apie gydymą. Paauglių alkoholio vartojimas. Paauglių alkoholio vartojimas. Blaivybės vaidmuo istoriniam kontekste. Išvados. Anketa.

Ištrauka

Klaidinga būtų manyti, kad mes jau viską žinome apie alkoholio žalą. Tiesa, šiai problemai skiriama labai daug dėmesio, bet šiuolaikinis mokslas atskleidžia vis naujų faktų apie svaigalų poveikį įvairioms organizmo sistemoms bei jų veiklai. Tai ypač pasakytina apie žmogaus kepenis. Dar neseniai buvo manoma, kad alkoholis visiškai nežaloja kepenų, tačiau dabar šis mitas galutinai sugriautas. Gausūs tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais bei epidemiologiniai1 žmonių tyrimai neabejotinai įrodė, kad net nuo vienkartinės alkoholio dozės pakinta kepenų ląstelių mikrostrūktūra, jose sutrinka normali medžiagų apykaita. Iš pradžių kepenų funkcija atsinaujina, o nuolat piktnaudžiaujant svaigiaisiais gėrimais, susergama sunkia liga – alkoholine kepenų ciroze2. Prie viso šio, dar prisideda ir baltoji karštinė (med. delirium tremens), nuo kurios prasideda klaikios haliucinacijos, drebulys ir paranoja.
Šiame darbe yra pateikta medžiaga, apie alkoholizmą, kodėl susergama alkoholizmu, jo pasekmes, fazes, simptomus, priklausomybė nuo alkoholio, organizmo tolerancija jam, bei žmonių lengvabūdiškumą alkoholio pinklėms.

Tikslas: Išaiškinti alkoholizmo baisius padarinius žmogaus organizmui ir psichikai
Objektas: Visuomenė ir alkoholizmas
Uždaviniai: 1. Išnagrinėti žmonių socialinę problemą ir polinkį alkoholizmui
2. Padėti jiems atsistatyti
3. Sugrįžti į bendruomenę ir normalų gyvenimą
Metodika: Anketa ir praktika ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Dydis35 KB
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros ir socialinės rūpybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Alkoholizmas kaip socialine problema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais