Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Bedarbystės problema Lietuvoje

Bedarbystės problema Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo tikslas: išanalizuoti Lietuvos bedarbystės kitimą 2003-2005 metais, ištirti Šiaulių miesto bedarbystę. Teoriniai tyrimo pagrindai. Tyrimo rezultatų analizė. Tyrimo metodologija. Tyrimo rezultatai. Tyrimo imties charakteristika. Išvados ir pasiūlymai. Išnašos. Darbas iliustruotas lentelėmis ir grafikais. Priedai (2).

Ištrauka

Bedarbystė yra sunki problema. Ne kiekvienam lengva yra susirasti darbą, nors ir žmogus turi aukštą išsilavinimą. Šiomis dienomis Lietuvoje bedarbių skaičius mažėja. Daugelis žmonių, netekę darbo, praranda pajamų šaltinį, patiria gyvenimo lygio smukimą, psichologinį diskomfortą. Nedarbas yra pagrindinė skurdo, degradavimo reiškinių visuomenėje išplitimo priežastis. Bedarbystė- tai toks reiškinys, kai darbingi, norintys dirbti asmenys neranda darbo nepriklausomai nuo to, dirbo jie ankščiau ar ieško darbo pirmą kartą. Bedarbiu vadinamas žmogus, kuris neturi darbo. Priklausomai nuo bedarbystės trukmės ir priežasčių yra skiriamos tokios pagrindinės bedarbystės rūšys:
1. Ilgalaikė bedarbystė. Jai priskiriami asmenys, norintys rasti darbo, bet gana ilgai nesugebantys to padaryti. Pagal tarptautinius standartus prie ilgalaikių bedarbių priskiriami negalintys įsidarbinti ilgiau nei šešis mėnesius;
2. Frikcinė bedarbystė- tai palyginti lengva bedarbystės forma, kai vienas darbas keičiamas kitu arba pirmą kartą ieškoma darbo;
3. Struktūrinė bedarbystė- viena iš sunkiausių bedarbystės formų, kai esamų laisvų darbo vietų struktūra neatitinka bedarbių struktūros ( jų kvalifikacijos, profesijos, amžiaus), t. y. darbo paklausos struktūra neatitinka darbo pasiūlos struktūros.

Tyrimo problema
Mes sužinosime ar bedarbių yra daugiau vyrų ar moterų, koks amžiaus vidurkis, kokio išsilavinimo trūksta ir pan. Taigi problema yra ta, kad kas antras jaunas bedarbis neturi jokios profesijos, daugelis Lietuvos jaunų žmonių įgyja nepaklausią profesiją, Lietuvoje labai sunku įsidarbinti turintiems žemės ūkio, inžinieriaus (chemijos, statybinių medžiagų) specialybę, maisto prekių žinovams.

Tyrimo aktualumas
Bedarbystės tema yra labai aktuali Lietuvoje dabartiniu metu, nes Lietuvos darbo rinka negali pasiūlyti tiek darbo vietų, kiek yra norinčiųjų jas gauti. Kiekvienais metais, mėnesiais yra daroma bedarbių skaičiaus statistika. Yra aprašoma kaip bedarbiui lengviau susirasti darbą ar kaip būti užimtam. Taip pat nurodoma, kokių specialybių dažniausiai trūksta.

Tyrimo objektas
Bedarbystės problema Lietuvoje.


Tyrimo tikslas
Tyrimo tikslas yra išanalizuoti Lietuvos bedarbystės kitimą 2003- 2005m. Pagal statistinius duomenis pažiūrėti ar daugiau yra bedarbių moterų, ar bedarbių vyrų, kokio amžiaus dažniausiai būna bedarbiai ir t.t. Bus apklausti tik Šiaulių miesto gyventojai.

Tyrimo uždaviniai
Panagrinėti bedarbystės ir nedarbo problemas Lietuvoje, išsiaiškinti, kokia dabartinė situacija Lietuvoje, ar nedarbas vis dėlto didelė ir neišsprendžiama problema.

Tyrimo metodas
Naudojantis įvairiais šaltiniuose rastais faktais, statistiniais duomenimis palyginti bedarbystės kitimą 2003- 2005m. Apklausti Šiaulių gyventojus, palyginti rezultatus, išanalizuoti statistinius duomenis, padaryti išvadas. Taip pat apibendrinti iš socialinės statistikos departamento internetinio puslapio paimtus duomenis apie bedarbystę didžiųjų miestų 2000-2005m. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai7
Dydis89.21 KB
Autoriusmonolake
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bedarbystes problema Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą