Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Sociologija>Alkoholio vartojimas darbe ir po darbo

Alkoholio vartojimas darbe ir po darbo

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Alkoholio vartojimas darbe ir po darbo. Alkoholio daroma žala. Koks alkoholio kiekis yra mažiausiai kenksmingas? Problemos susijusios su nesaikingu alkoholio vartojimu. Fizinės problemos. Emocinės problemos. Socialinės problemos. Apie nelaimingų atsitikimų darbe ir jų metu žuvusių neblaivių darbuotojų apibendrinančius rodiklius, jų tendencijas. Atlikto tyrimo rezultatai. Išvados. Priedai (7 psl.)

Ištrauka

Alkoholis - tai narkotikas, kurio nedidelis kiekis veikia svaiginančiai, atpalaiduojančiai, gerina nuotaiką. Alkoholis yra slopinanti cheminė medžiaga, dažniausiai (C2H5OH ), kurios poveikis panašus į migdomųjų vaistų poveikį. Visuose alkoholiniuose gėrimuose yra etilo alkoholio, arba etanolio.
Girtumas – visiems žinoma būsena. Mažai atsirastų žmonių, kurie patys nebūtų patyrę alkoholio poveikio ar nebūtų matę girto žmogaus. Alkoholis nėra šiuolaikinės civilizacijos vaisius, jis pasiekė mus iš amžių glūdumos.
Viso pasaulio medikams jau seniai kelia nerimą nuolatinis alkoholio plitimas. Alkoholio vartojimą psichologiškai galima motyvuoti tuo, kad jis, geriamas nedidėlėmis dozėmis, atpalaiduoja, ramina nervus, pakelia nuotaiką. Tuo pat metu "vyno dvasia" yra visų alkoholio sukeliamų blogybių pradžia. Yra nustatyta, kad alkoholis, nors kiek ir spartina mąstymą, kartu mažina mąstymo produktyvumą. Nuo alkoholio prastėja mąstymo kokybė, daugėja klaidų. Alkoholis trukdo objektyviai vertinti savo sugebėjimus. Kuo svarbesnė smegenų funkcija, tuo labiau ji yra pažeidžiama alkoholio. Kiekvienas žmogus skirtingai reaguoja į alkoholio poveikį. Vieniems pagerėja nuotaika, jie tampa linksmesni, norisi bendrauti, draugauti, atsiranda per didelis pasitikėjimas savo jėgomis. Kiti atvirkščiai, užsisklendžia savyje, nori būti vieni, praranda pasitikėjimą savimi. Dar kiti tampa niūrūs, agresyvūs, lenda muštis ar kitaip smurtauti. Dauguma seksualinių nusikaltimų padaroma esant neblaiviame stovyje.

Tikslas:
Nustatyti alkoholio vartojimo darbe ir po darbo poveikį žmonių tarpusavio santykiams, atliekamam darbui, darbo našumui bei kokybei.

Uždaviniai:
Pateikti informaciją apie alkoholio vartojimą susijusį su darbu, vartojimu darbe, po darbo, ją susisteminti;
Apklausti grupę žmonių apie alkoholį darbe ir po darbo, panaudojant anketą;
Pateikti rekomendacijas, kurios suteiktų darbuotojams, paprastiems žmonėms, naudingą informaciją, tada jie galėtų pasamprotauti ar tinkamas jų elgesys ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Dydis87.01 KB
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasRietavo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Alkoholio vartojimas darbe ir po darbo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais