Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sociologija>Moterų ir vyrų įsidarbinimo galimybės informacijos valdymo srityse

Moterų ir vyrų įsidarbinimo galimybės informacijos valdymo srityse

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Moteriškumo ir vyriškumo stereotipai visuomenėje. Vyrų ir moterų prigimtinis vaidmuo gyvenime. Lyčių charakterio savybės. Moterų ir vyrų išsilavinimo skirtumai. Darbų pasiskirstymas lyčių atžvilgiu. Moterų diskriminacija įėjimo į darbo rinką fazėje. Teisiniai reglamentai dėl lyčių lygybės darbo rinkoje. Diskriminuojantys darbo skelbimai. Kokybinis tyrimas "Lyčių diskriminacija darbo skelbimuose, paskelbtuose interneto svetainėse". Tyrimo tikslas. Uždaviniai. Pareigybių pavadinimo formulavimas. Pareigybės ir reikalaujamų charakterio savybių sąryšis. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Moterų ir vyrų lygios galimybės bei lyčių lygybė nėra iki galo įgyventinos nei Lietuvoje, nei daugelyje kitų šalių. Iki šių dienų yra išlikęs stereotipinis požiūris į moters vaidmenį šeimoje, kuris trukdo moterims integruotis į darbo rinką.
Moterų ir vyrų padėtį Lietuvos visuomenėje, darbo rinkoje nagrinėjo įvairių sričių mokslininkai – psichologai, pedagogai, sociologai, ekonomistai ir kt. Šiame darbe remiamasi šių autorių darbais ir tyrimais, analizuojančiais moterų ir vyrų padėties Lietuvos visuomenėje vertinimą: V.Kanopienė, A. Purvaneckas ir G. Purvaneckienė, D. Tureikytė, A. Mitrikas, I. Trinkūnienė ir J.Trinkūnas ir kt..
Darbe analizuojama vyrų ir moterų įsidarbinimo galimybės informacijos valdymo srityse. Aptariamos priežastys, teikiančios specifiškumo vyrų ir moterų įsidarbinimo galimybėms. Nagrinėjamas patriarchalinis modelis, formuojantis stereotipinius lyčių skirtumus, darbo rinkos segregacija bei diskriminacijos atvejai, su kuriais susiduria abiejų lyčių atstovai įėjimo į darbo rinką fazėje. Šiame darbe bandoma surasti atsakymą į klausimą, kas įtakoja, kad dar prieš pradedant ieškoti darbuotojų, jau yra žinoma, kad tai turi būti vyras ar moteris, ar kad tai neturi jokio skirtumo. Darbe nagrinėjama, kokios lyčių savybės nulemia jų tinkamumą vienai ar kitai profesijai, ar egzistuoja Lietuvoje stereotipinis pareigų pasiskirstymas. Jei tokia diferenciacija egzistuoja, tuomet kas tai nulemia.
Pagrindinis šio darbo tikslas – nustatyti, ar Lietuvoje egzistuoja įsidarbinimo galimybių diferenciacija pagal lytį informacijos valdymo srityje.
Darbui pagrįsti buvo atliktas kokybinis tyrimas, kurio tikslas yra nustatyti ar darbo skelbimuose egzistuoja išankstinis pretendento į skelbiamą poziciją lyties poreikis. Buvo pasirinktas stebėjimo metodas. Nagrinėjami verslo organizacijų darbo skelbimai ryšių su visuomene, informacijos valdymo, bei informacinių technologijų srityse.
Uždaviniai:
• Išanalizuoti nuo ištakų: vyro ir moters prigimtinis vaidmuo gyvenime, charakterio savybės.
• Ar vienodai vertinami informacijos valdymo specialistai (vyrai ir moterys) turintys vienodą išsilavinimą ir atliekantys panašias funkcijas?
• Ar sudaromos vienodos galimybės įsidarbinti vyrams ir moterims?
• Išanalizuoti teisinį lyčių darbo rinkoje reglamentavimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis27.47 KB
AutoriusSimona
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Žakevičiūtė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Moteru ir vyru isidarbinimo galimybes informacijos valdymo srityse [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Žakevičiūtė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą