Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Sociologija>Moterų diskriminacija Lietuvos darbo rinkoje

Moterų diskriminacija Lietuvos darbo rinkoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Atskleisti šiuolaikinės moters padėtį Lietuvos darbo rinkoje. Teoriniai diskriminacijos darbo rinkoje aspektai. Diskriminacijos apibrėžimai. Diskriminavimo teorija. Moters padėties visuomenėje raida. Trumpa lietuvos moterų judėjimo istorija. Moterų diskriminacijos darbo rinkoje priežastys. Įstatymai, apibrėžiantys moters padėtį darbo rinkoje. Analitiniai diskriminacijos darbo rinkoje aspektai. Šeimos ir karjeros suderinamumo galimybės. Tradiciniai moterų vaidmenys. Dirbančių moterų vaidmuo šeimoje. Dirbančios, turinčios šeimą, Lietuvos moters padėtis Europos Sąjungos (ES) šalių kontekste. Kliūtys, su kuriomis susiduria ieškančios darbo moterys. Pagrindinės kliūtys. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Nuo seno įsišaknijęs moters stereotipas tiek šeimoje, tiek visuomenėje "namų šeimininkė bei vaikų augintoja" laikėsi iki pat XIX amžiaus vidurio, tačiau prasidėjus feministiniams judėjimams jis ėmė irti. 1906 metais moterys gavo balsavimo teisę, o 1979 m. buvo priimta moterų visų diskriminavimo formų panaikinimo konvencija. Tačiau šie pasikeitimai iki šiol nesugebėjo iki galo sugriauti nusistovėjusių nuostatų apie moterų padėtį visuomenėje, o labiausiai tai aktualu darbo rinkoje.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Europos komisija bei panašios institucijos siekia panaikinti kliūtis, trukdančias moterims visiškai integruotis į darbo rinką. Šios kliūtys pirmiausia yra susijusios su darbdavių nuostatomis, sprendimais ir veiksmais, kuriant naujas darbo vietas, atliekant darbuotojų atranką, organizuojant jų mokymą ir perkvalifikavimą. Tam tikros kliūtys egzistuoja ir už darbo rinkos ribų. Jos susijusios su moterų šeimyninėmis pareigomis bei egzistuojančiais lyčių vaidmenimis visuomenėje. Tiek vyrai, tiek moterys visuomet dirbo, tačiau jiems prieinamas darbas ir to darbo atlyginimas daugiau priklausė nuo kultūriškai priskirtų etikečių "moterų darbas" ir "vyrų darbas", nei nuo jų, kaip individų, gabumų. Nors moteris, kaip ir vyras, yra apmokama darbo jėga ir dirba visą darbo dieną visus metus, tačiau gana žymūs skirtumai tarp vyrų ir moterų darbinių patirčių išlieka.
Darbo objektas. Moterų diskriminacija.
Darbo tikslas. Atskleisti šiuolaikinės moters padėtį Lietuvos darbo rinkoje.
Siekiant iškelto tikslo, yra nagrinėjami šie uždaviniai:
• Atskleisti diskriminacijos sąvoką ir jos rūšis bei teorijas;
• Apžvelgti moterų padėties visuomenėje raidą;
• Išsiaiškinti moters diskriminacijos priežastis darbo rinkoje;
• Išanalizuoti Lietuvos įstatymus, įtvirtinančius moters padėtį darbo rinkoje;
• Nustatyti, kaip šeimyniniai vaidmenys veikia moterų galimybes apmokamo darbo sferoje;
• Įvertinti moterų padėtį Lietuvos darbo rinkoje.

Tyrimo metodai: Teorinėje dalyje naudojama mokslinės literatūros analizė ir sąvokų sintezė. Analitinėje dalyje – statistinių duomenų analizė, išvadose – sisteminimas.
Svarbiausia naudota literatūra: Mokslinė literatūra (KANOPIENĖ, Vida. (1998) Moters diskriminacija darbo rinkoje; ALEKSEJŪNIENĖ, Vilma. (2005) Moterų diskriminavimas Lietuvos darbo rinkoje). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Dydis122.01 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Moteru diskriminacija Lietuvos darbo rinkoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Šarkiūnaitė
Pasidalink su draugais