Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Sociologija>Amžius ir senėjimas šiuolaikinėje visuomenėje (2)

Amžius ir senėjimas šiuolaikinėje visuomenėje (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Socialinės senėjimo teorijos. Pagyvenusių žmonių veikla ir aplinka, garbinga senatvė. Trečiojo amžiaus universitetas. Senėjimo demografija. Išvados ir siūlymai. Išnašos. Darbas iliustruotas grafikais (2).

Ištrauka

Tyrimo problema: pagyvenusių žmonių izoliacija ir integracija į visuomenę šiuolaikinėje visuomenėje.
Tyrimo tikslas: apžvelgti pagyvenusių integracijos į visuomenę žmonių problemas ir jų sprendimo būdus.
Uždaviniai:
1) Išsiaiškinti socialines senėjimo teorijas
2) Aptarti pagyvenusio žmogaus aplinką ir gyvenimo būdą
3) Išsiaiškinti kokiose organizacijose gali pagyvenę žmonės siekti savo tikslų
4) Išsiaiškinti visuomenės senėjimo priežastis

Analizės lygis: makrolygis
Tyrimo metodas: literatūros (dokumentų) analizė
Gerėjant gyvenimo sąlygoms, po demografinio sprogimo ir "seksualinės revoliucijos", ženkliai sumažėjo gimstamumas ir mirtingumas. Taigi visuomenėje ženkliai padaugėjo pagyvenusių žmonių. Moderni visuomenė senėja. Daugėjant pagyvenusių žmonių visuomenėje, šios amžiaus grupės problemos tampa svarbiomis visai visuomenei. Dauguma politikų, patyrusių specialistų yra pagyvenę žmonės, vaikus – jaunąją kartą, dažniausiai auklėja seneliai. Pagyvenę žmonės yra labai svarbi visuomenės dalis.
Tačiau pagarba pagyvenusiam žmogui yra sumažėjus, opiausios problemos yra pagyvenusių žmonių integracijos į visuomenę ir adaptacijos problemos. Taip pat priešiškumo pagyvenusių žmonių atžvilgiu problema. Vystantis technologijoms žaibišku greičiu pagyvenusiems žmonėms sudėtinga prisitaikyti prie besikeičiančių gyvenimo sąlygų ir gyvenimo tempo. Išėjus į pensiją sunku susirasti tinkamą veiklą dėl pablogėjusios sveikatos, pasikeitusių veiklos sričių, kurios neatitinka pagyvenusių žmonių įgūdžių. Pagyvenę žmonės turi daug laiko, kadangi jie nebedirba, užauginę vaikus, todėl jiems reikia susirasti veiklą, kuria galima būtų pakeisti buvusį darbą.
Nutrūksta daug socialinių ryšių: vaikai sukuria savo šeimas, pagyvenę žmonės patiria daug netekčių. Dalyvaudami visuomeninių organizacijų veikloje pagyvenę žmonės gali atstatyti socialinius ryšius, užmegzti naujų pažinčių, atrasti naują veiklą arba tęsti senąją savo bendraamžių rate.
Į pensiją išėję žmonės dažnai užsiima mėgstama arba ankstesne veikla, tačiau tos veiklos pasirinkimas yra sumažėjęs dėl finansinės padėties ar sveikatos. Kinta ir gyvenimo tempas sulaukus senatvės. Šį susiaurėjusį veiklos pasirinkimo ratą galima didinti mokantis, todėl labai svarbu yra suteikti galimybę mokytis pagyvenusiems žmonėms. Mokymasis gali būti kartu ir mėgstama veikla pagyvenusiam žmogui. Mokydamasis jis gali patenkinti bendravimo poreikį, pagyvenęs žmogus jausis bendruomenės nariu, jausis atlikdamas tikslingą ir naudingą veiklą.
Pagrindinė problema pagyvenusių žmonių švietime yra finansai, kadangi visos mokyklos yra ne pelno siekiančios organizacijos, todėl joms tenka arba ieškotis rėmėjų arba būti išlaikomoms pačių mokinių. Mokyklose, kurios yra išlaikomos mokinių negali mokytis prastos finansinės padėties pagyvenę žmonės. Jiems tenka imtis kitokios veiklos.
Didelė problema yra ir pagyvenusių žmonių nerštingumas arba mažas raštingumas. Jis ypač aktualus kaimo gyventojams. Neraštingumas pablogina pagyvenusių žmonių integraciją į visuomenę ir jų adaptaciją. Dar labiau susiaurina jų veiklos sritis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Dydis36.62 KB
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Amzius ir senejimas siuolaikineje visuomeneje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Dr. I. Bakanauskienė
Pasidalink su draugais