Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Sociologija>Skurdas Lietuvoje (3)

Skurdas Lietuvoje (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Skurdo sampratos istorinė raida. Pagrindiniai skurdo įvertinimo metodai. Gyvenimo lygis. Skurdo problemos sprendimas. Skurdo mažinimo strategija Lietuvoje. Standartinio biudžeto skurdo ribos virtimas politine Lietuvoje. Tyrimas apie UVO vaidmenį mažinant skurdą. Išvados.

Ištrauka

Skurdas yra daugiamatis. Jis pasireiškia labai įvairiais pavidalais, t.y. ne vien lėšų stygiumi, bet ir negalėjimu dalyvauti visuomenės gyvenime. Tai ir nepakankamos pajamos, ir produktyvių išteklių, kuriais galima būti užsitikrinti pragyvenimą, stoka, ir menkas maitinimasis, bloga sveikata, socialinė diskriminacija, atskirtis ir nedarbas, neprieinamas išsilavinimas, benamystė ir pan. Būdinga ir tai, kad skurstantieji nedalyvauja priimant sprendimus socialiniame, kultūriniame, pilietiniame gyvenime.
Nors kiekvienas supranta, kas yra skurdas, tiksliai jį apibrėžti sunku todėl, kad skurdas yra reliatyvus, daugiamatis ir laipsniškas. Kokios gyvenimo sąlygos laikomos skurdžiomis, labai priklauso nuo tuo metu visuomenėje susiklosčiusių socialinių ir ekonominių aplinkybių. Pirma, dėl labai plataus skurdo traktavimo skurstančių skaičius gali būti labai išplėstas. Pavyzdžiui, neretai teigiama, kad dauguma Lietuvos žmonių skursta. Antra, reliatyvus požiūris į skurdą reiškia, kad skurstančiųjų gyvenimo sąlygos lyginamos su neskurstančiųjų, todėl kyla pavojus, jog skurdas gali būti painiojamas su nelygybe.
Svarbu ir skurdo trukmė. Viena yra netekti pajamų keletą mėnesių, tarkime, dėl laikino nedarbo. Visai kas kita – ilgalaikis skurdas dėl menkų pajamų už nekvalifikuotą darbą ir didelio išlaikytinių skaičiaus, nesant adekvačios paramos šeimai sistemos, arba asmens psichinės negalios šalyje, kurioje nesukurta socialinės apsaugos schema tokiems žmonėms. Tai galima sakyti struktūrinis skurdas.
Šio darbo tikslai yra:
• Pateikti skurdo sampratos istorinę raidą.
• Išanalizuoti skurdo lygį Lietuvoje.
• Išanalizuoti gyvenimo lygį Lietuvoje.
• Paliginti kur skurdas yra didesnis, kaime ar mieste, kokiose socialinėse grupėse.
• Išnagrinėti skurdo skaičiavimo metodus.
• Pateikto skurdo mažinimo strategiją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSociologijos kursinis darbas
KategorijaSociologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Dydis36.77 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skurdas Lietuvoje (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • S. Zaicevas
Pasidalink su draugais